Jak wybrać okulary korekcyjne męskie ? Miniporadnik

Posted on

Okulary korekcyjne męskie powinny przede wszystkim poprawiać jakość widzenia oraz uwydatniać atuty i maskować mankamenty urody, w tym choćby dysproporcje twarzy.

Czym należy się kierować wybierając okulary korekcyjne męskie ?

Podczas wyboru oprawek dla mężczyzn należy zwracać uwagę na:

 • rodzaj zastosowanego materiału,
 • ciężar produktu,
 • trwałość,
 • cenę,
 • kolor,
 • kształt.

W jaki sposób można dobrać kształt oprawek do typu urody?

Okulary korekcyjne męskie powinny korespondować z określonym kształtem twarzy, który może być:

 1. owalny – tego typu twarz cechuje się łagodnymi liniami oraz właściwymi proporcjami, do których pasuje zdecydowana większość oferowanych w sprzedaży produktów.
 2. okrągły – w tym przypadku należy dążyć do optycznego wydłużenia i wyszczuplenia twarzy. Warto zatem stawiać na modele prostokątne oraz kwadratowe. Dobrym rozwiązaniem będą choćby modne Wayfarery.
 3. trójkątny – podczas wyboru okularów pasujących do tego typu urody warto zwracać uwagę na produkty, które nie powodują optycznego poszerzenia czoła. Warto za to decydować się na zakup oprawek, które mają zaokrągloną dolną krawędź, czyli okulary typu D-Frame. Poza tym, panowie powinni się decydować na zakup modeli bezramkowych. Niekorzystnym rozwiązaniem jest z kolei wybór oprawek, w których dolna krawędź jest szersza niż czoło użytkownika. Poza tym, nie są pożądane modele kanciaste, które podkreślają dysproporcje twarzy.
 4. kwadratowy – podczas wyboru odpowiednich okularów należy dążyć do złagodzenia rysów twarzy. W tym celu warto decydować się na zakup oprawek zaokrąglonych, które pozbawione są nadmiaru dodatków oraz ostrych krawędzi. Dobrą opcją jest w tym wypadku wybór oprawek w stylu Aviator.
 5. prostokątny – panowie posiadający tego typu twarz powinni dążyć do zakrycia jej środkowej części. To pozwala optycznie skrócić twarz oraz sprawia, że wygląda ona korzystniej. W tym przypadku dobrze sprawdzą się wysokie oprawki, które są zaokrąglone oraz pobawione ostrych krawędzi oraz modele, które posiadają końcówki oprawek zadarte do góry. Poza tym, godnym polecenia pomysłem jest wybór produktów z szerokimi zausznikami, które wpłyną na optyczne poszerzenie twarzy oraz jest podział na dwie części. W przypadku dużej i szerokiej twarzy warto unikać oprawek dość wąskich. Panowie o dużych nosach powinni rezygnować z małych oprawek, które sprawiają, że nos wydaje się jeszcze większy. Warto wiedzieć, że podczas wyboru oprawek warto zwracać uwagę na ich wysokość, która powinna pokrywać się z linią brwi.