Jakie oprawki korekcyjne Ray Ban wybrać dla mężczyzny?

Posted on

Podczas gdy oprawki korekcyjne Ray Ban męskie to często ponad 230 modeli w sklepie online, pewnie zastanawiasz się, które wybrać. Jaki kształt pasuje do Twojej twarzy? Jaki materiał będzie najlepszy? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze oprawek?

Dobrze dobrane oprawki nie uciskają nosa ani rejonu uszu. Dobrze jest także, gdy nie zakrywają brwi. Odległość od oczu i kąt leżenia to również istotne kwestie dotyczące higieny i bezpieczeństwa oczu. A co z kolorem i kształtem? Jaki masz wybrać materiał, z którego wykonane są oprawki Ray Ban męskie?

Co do kształtu, produkt powinien kontrastować z twarzą. Masz okrągłą twarz? Wybierz więc prostokątne! Twarz prostokątna? Okręgi i owale to strzał w dziesiątkę! Tyle w skrócie o doborze oprawek do kształtu twarzy. Bardziej szczegółowo piszemy o tym dylemacie poniżej.

Kolory jednak to kwestia sporna. Najlepiej przed zakupem okularów online przespacerować się do pobliskiego optyka i przetestować, jak z Tobą współgrają różne tony i odcienie. Sprawdź także oprawki dwukolorowe.

Kształty twarzy

Aby okulary kontrastowały w Twoim wyglądem wybierz kanciaste modele

Mimo iż kształtów twarzy jest nieco więcej, w tej sytuacji wystarczy podzielić je na:

  • okrągłą,
  • owalną,
  • trójkątną,
  • kwadratową.

Mimo iż raczej już w podstawówce uczymy się geometrii i kształtów, odróżnienie twarzy okrągłej od owalnej może być pewnym wyzwaniem. A czym w ogóle jest twarz trójkątna? Polecamy zrobić sobie zdjęcie telefonem i przeanalizować je z poniższymi opisami, aby jak najlepiej dobrać swoje wymarzone oprawki Ray Ban.

Twarz okrągła

Cechy charakterystyczne w tym przypadku to niskie czoło i policzki oraz ta sama szerokość. Kości policzkowe bywają dość wydatne. Jakie okulary Ray Ban do okrągłej twarzy?

Aby okulary kontrastowały w Twoim wyglądem wybierz kanciaste modele. Prostokątne, bez zdobień na krawędziach lub oprawki w kształcie motyla będą idealne. Polecamy tutaj oprawki Square 1971 Optics, RB5250 lub RB5206.

Twarz owalna

Dobra wiadomość! Do twarzy owalnej dobierzesz każdy rodzaj oprawek, choć zbyt duże i agresywne nie są wskazane. Jeśli masz wysokie czoło i wysunięty lekko podbródek wybierz lenonki, takie jak Round Metal Optics lub Clubmaster Optics w stylu retro.

Twarz trójkątna

Tutaj charakterystyczne są wysoko osadzone kości policzkowe, najszersza część twarzy oraz szerokie prostokątne czoło. Dobrze byłoby złagodzić takie wyraźne rysy, wybierz więc oprawki Ray Ban okrągłe lub o zaokrąglonych krawędziach na dole. Wayfarer Ease Optics, New Aviator Optics oraz Frank Optics to przykłady męskich oprawek Ray Ban dla Ciebie!

Twarz kwadratowa

Przy tym kształcie kości policzkowe również grają pierwsze skrzypce, akompaniament to szerokie czoło i mocno zarysowana szczęka. Owalne, okrągłe lub kocie oprawki będą jak ulał. Wybierz męskie oprawki Elon Optics Limited Edition lub model RB8954.

Kolor, design i materiał wykonania

Poza wyborem męskich oprawek pod względem kształtu, co jest jedną z istotniejszych kwestii, warto rozważyć również inne cechy okularów. Zazwyczaj bowiem nosimy je co najmniej przez kilka lat, więc chcemy by pasowały do różnych stylizacji i okazji. Okulary wyrażają też Ciebie, Twój styl, charakter i poglądy.

Jeśli jesteś bardziej konserwatywną osobą i nie lubisz zmian, idź w stronę bardziej klasycznych modeli męskich Ray Ban. Z drugiej strony, gdy lubisz nowatorskie pomysły, jesteś kreatywną dusza o liberalnym myśleniu, najnowsze odważne modele są dla Ciebie! Materiał wykonania w większości sprawdzonych firm cechuje się wysoką trwałością, czy to metal, oprawki wtryskowe lub z nylonu.

Mamy nadzieję, że teraz z łatwością wybierzesz swoje nowe oprawki korekcyjne męskie i będą Ci wiernie służyć przez długi czas!