Okulary

Posted on

Dawniej osoby, które musiały nosić okulary na nosie nie były z tego faktu zadowolone. Za czasów naszych babć śmiano się w szkole z okularników, a para szkieł kojarzyła się z przykrym obowiązkiem związanym z wadą wzroku. Wszystko się zmieniło, gdy na rynku zaczęły się pojawiać coraz ciekawsze okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne. Twórcy oprawek zaczęli ubierać szkła w wytworne i fantazyjne szaty, co spodobało się klientom. Nawet gdy ktoś nie miał słabego wzroku, kupował czasami tzw. zerówki, żeby tylko móc założyć ten modny dodatek. Okulary przeżyły prawdziwą rewolucję. Dziś kojarzone są raczej z elegancją i prestiżem, a stało się to także za sprawą światowej sławy projektantów, którzy ochoczo zabrali się za wykonywanie okularów.

Współczesne modele okularów

Można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach zasadą przyświecającą twórcom okularów jest brak zasad

Można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach zasadą przyświecającą twórcom okularów jest brak zasad. Oczywiście wiele modeli okularów nawiązuje do bogatej tradycji, ponieważ szkoda byłoby zmarnować dorobek przeszłych pokoleń. Niektóre trendy nigdy nie wyszły z mody, więc okulary retro to obowiązkowy produkt na rynku. Wiele współczesnych modeli okularów legitymuje się swoim własnym awangardowym stylem. Wśród okularów dla kobiet i mężczyzn są także praktyczne unisexy, które można sobie pożyczać, ponieważ nie są przypisane do konkretnej płci. Okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne przestały spełniać jedynie swoje prymarne funkcje. Stały się również stylowymi ozdobami, które pomagają ludziom budować nowoczesny wizerunek.

Uznane marki

Dawniej okulary kojarzyły się z kruchym produktem, na który trzeba było bardzo uważać. Obecne modele są zdecydowanie mocniejsze

Okulary są dostępne niemal wszędzie. W osiedlowych sklepikach, wielkich marketach i na bazarkach. Każda większa marka modowa, która przygotowuje własne kolekcje stawa także na funkcjonalne dodatki i stwarza oferty kompleksowe. Jeśli ktoś chce zadać szyku może kupić oryginalne okulary od jednego z najbardziej znanych projektantów takich, jak:

  • Prada;
  • Gucci;
  • Dolce Gabbana;
  • Chloe;
  • Tom Ford.

Trwałość i niezawodność okularów

Dawniej okulary kojarzyły się z kruchym produktem, na który trzeba było bardzo uważać. Obecne modele są zdecydowanie mocniejsze. Dzięki stosowaniu wysokiej jakości tworzyw, okulary mogą przetrwać wiele, np. upadki z dużych wysokości, czy uszkodzenia mechaniczne. Akcesoria nowej generacji mają bardzo stabilnie osadzone szkła a także ściśle przylegające oprawki. Nawet te części, które muszą być częściowo ruchome, trzymają się mocno i stabilnie całej konstrukcji. Tworzenie innowacyjnych okularów stało się kunsztowną sztuką.