Polaryzacyjne okulary Solano – czy warto?

Posted on

Okulary słoneczne z polaryzacją mają bardzo wiele zalet, dlatego też tym bardziej warto rozważyć ich zakup. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie zalety mają oryginalne okulary Solano z polaryzacją i czy w rzeczywistości warto rozważyć ich zakup.

Jakie plusy?

Specjalne filtry polaryzacyjne znacząco poprawiają komfort widzenia, dlatego też jest to doskonały wybór dla zawodowych kierowców. Filtry zaprojektowane są w taki sposób, aby zablokować refleksy świetlne, które pojawiają się po odbiciu słońca od płaskich powierzchni. Refleksy świetlne zazwyczaj pojawiają się od tafli wody, mokrej nawierzchni drogi, czy też od szyby samochodowej. Nowoczesne okulary z polaryzacją znacząco podwyższają przejrzystość obrazu. Dzięki specjalnej technologi doskonale uwydatnione są wszystkie kolory.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowe okulary?

Aby wybrać porządne okulary Solano warto zwrócić uwagę na wielkość samej soczewki. Jak łatwo się domyślić soczewki powinny dokładnie przesłaniać oczy w taki sposób, aby światło słoneczne nie mogło się w żaden sposób przedostać. Jak łatwo zauważyć przeciwsłoneczne okulary bardzo często są znacznie większe od zwykłych okularów korekcyjnych. Kluczem do sukcesu jest to, aby nowe okulary umiejętnie dopasować do rysów naszej twarzy. Dużym błędem jest wybieranie okularów przeciwsłonecznych, które opierają się na policzkach. Noszenie takich okularów niestety nie jest zbyt przyjemne. Ciekawą propozycją mogą okazać się okulary z dodatkowymi noskami. W tym konkretnym przypadku warto postawić oczywiście na modele, które można w każdej chwili wyregulować.

Kształt okularów a kształt twarzy?


Największym błędem jest wybranie zbyt małych i zbyt delikatnych opraw. Szczególną uwagę powinny zachować osoby o większej albo dość drobnej twarzy. Wielu specjalistów zaleca, aby postawić na prostą zasadę przeciwieństwa. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że osoby o twarzy okrągłej powinny postawić na okulary o geometrycznych kształtach. Przy dość ostrych rysach twarzy zdecydowanie lepszym wyborem są okulary o obłych kształtach, które optycznie zrównoważą tą cechę. Jeżeli chodzi o sam kolor soczewek to największym zainteresowaniem cieszą się modele zabarwione na szary, brązowy i zielony. Brązowe soczewki znacząco poprawiają kontrast i ostrość widzenia. Szare soczewki wyróżniają się tym, że nie zmieniają kolorów otoczenia, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest ocenić dokładną odległość. Szare soczewki są najbardziej neutralne, dlatego też to właśnie one wśród kierowców cieszą się tak dużym zainteresowaniem.