Z jakiego materiału produkuje się okulary przeciwsłoneczne?

Posted on

Oryginalne okulary przeciwsłoneczne od renomowanych producentów mogą kosztować nawet ponad 1000 zł, dlatego też tym bardziej warto zadbać o to, aby były one wykonane z wysokiej jakości materiałów. W dużej mierze to właśnie od użytego tworzywa zależy nie tylko wytrzymałość i żywotność okularów, ale również komfort ich noszenia.

Klasyczne oprawki plastikowe

Największym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się oczywiście plastikowe okulary przeciwsłoneczne. Pamiętać należy jednak o tym, że każdy z producentów stosuje nieco inny rodzaj plastiku. Godne polecenia są przede wszystkim oprawki wykonane z tworzywa sztucznego o nazwie acetat. Jest to nic innego jak octan celulozy. Hipoalergiczny materiał zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Acetat jest bardzo lekkim materiałem, który występuje w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Coraz większą popularność zdobywa także rewelacyjny materiał o nazwie TR-90. Jest to charakterystyczne tworzywo, które jest bardzo przyjemne w dotyku ze skórą. Elastyczne oprawki wbrew pozorom są bardzo wytrzymałe, dlatego też z ich dobrodziejstwa mogą skorzystać małe dzieci.

Oryginalne okulary przeciwsłoneczne od renomowanych producentów mogą kosztować nawet ponad 1000 zł, dlatego też tym bardziej warto zadbać o to, aby były one wykonane z wysokiej jakości materiałów

Solidne oprawki metalowe

Jeżeli chodzi o oprawki metalowe to również występują one w kilku ciekawych odsłonach. Na półkach sklepowych znaleźć można okulary przeciwsłoneczne tytanowe, które nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje podstawowe zadania. Warto wybrać także modele wykonane ze stali nierdzewnej. Oba wymienione materiały są odporne na korozję, dlatego też jest to najlepszy wybór dla osób, które w okularach przeciwsłonecznych chodzić będzie na co dzień. Tytan jest w 100% materiałem hipoalergicznym, dlatego też oprawki z niego wykonane mogą nosić osoby zmagające się z alergiami. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że tytanowe oprawki są bardzo lekkie. Jedyną wadą jest tak naprawdę dość wysoka cena. Nieco tańszym rozwiązaniem są oprawki wykonane ze stali nierdzewnej.

Pozostałe materiały warte uwagi

Producenci okularów przeciwsłonecznych chcą przyciągnąć do siebie coraz większą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też sięgają po coraz odważniejsze materiały. Ciekawą propozycją są między innymi oprawki wykonane ze szlachetnego srebra. W 2022 roku jest bardzo duża moda na eko gadżety, dlatego też można wybrać oprawki drewniane i bambusowe. Niektórzy producenci oferują również szklane oprawki, które są bardzo wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Osoby, które nie wiedzą jakie oprawki wybrać mogą skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.